Wykłady otwarte prof. Ulrike Müßig z Uniwersytetu w Pasawie

W dniach od 15 do 31 października będziemy gościć na naszym Wydziale prof. Ulrike Müßig kierowniczkę Katedry Prawa Cywilnego oraz Historii Prawa Niemieckiego i Europejskiego Uniwersytetu w Pasawie, która będzie przebywać na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu „Profesorowie wizytujący UG”.
Podczas swojego pobyt prof. Ulrike Müßig wygłosi dwa wykłady otwarte: 21 października – What is the Specific European in the European Constitutional History? oraz 28 października – Human Dignity as Interaction in Past and Present. Oba wykłady odbędą się o godz. 12.15 w Audytorium B.

Wykłady otwarte prof. Ulrike Müßig z Uniwersytetu w PasawieProfesor Ulrike Müßig studiowała prawo na uniwersytetach w Würzburgu, Cambridge oraz na Université Paris-Panthéon-Assas. W 1995 r. uzyskała stopień doktora, a pięć lat później habilitowała się na Uniwersytecie w Würzburgu. Od 2000 roku jest zatrudniona na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Pasawie, na którym m.in. pełniła funkcję dziekana. Profesor Müßig naukowo zajmuje się historią europejskiego konstytucjonalizmu, historią sądów najwyższej instancji, rzymsko-kanonicznym prawem spadkowym w średniowiecznych Niemczech, a także historią idei w XVIII w. W swojej karierze naukowej była laureatką licznych stypendiów i nagród. Kierowała m.in. projektem badawczym Europe’s constitution needs communication, realizowanym w ramach ERC Advanced Grant (ReConFort). Jest członkiem Austriackiej Akademii Nauk (Österreichische Akademie der Wissenschaften), Królewskiego Towarzystwa Historycznego (Royal Historical Society) oraz członkiem korespondentem Andaluzyjskiego Towarzystwa Nauk Historyczno-Prawnych (Ilustre Sociedad Andaluza de Estudios Histórico-Jurídicos). Była profesorem wizytującym na Wydziale Prawa Université Paris-Panthéon-Assas oraz na Wydziale Prawa Université Panthéon-Sorbonne.

Wykłady odbędą się w języku angielskim.

Data publikacji: czwartek, 10. Październik 2024 - 16:00; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 11. Październik 2024 - 13:08; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski